http://zioladar.com.pl/miody-manuka-mgo

Miody manuka stanowią formę terapii chwaloną i polecaną przez wielu specjalistów z całego świata. Miody te można stosować w każdym wieku. Jedyne, na co należy zwrócić uwagę podczas podawania komuś miodu manuka, to informacja, czy jest on uczulony na produkty pszczele, a także czy nie jest cukrzykiem. Oczywiście w obu przypadkach nie możemy podać miodu manuka.

Dzieląc miody manuka w zależności od właściwości jakie niosą, bierzemy pod uwagę wskaźnik MGO. Im wyższy, tym większa zawartość methylglyoxalu w kilogramie miodu. Przy coraz wyższym MGO miód wykazuje mocniejsze działanie.

Zmierzając do sedna sprawy, miód manuka możemy określić jako produkt o działaniu przeciwzapalnym, przeciwwirusowym oraz przeciwgrzybiczym. Jego głównym zadaniem jest hamowanie namnażanie bakterii, a także niszczenie ich. Miód doskonale radzi sobie w przypadku zakażenia dróg moczowych i pęcherza, jak również w chorobach układu pokarmowego. Wspiera gojenie się ran i walkę z trądzikiem. Stosowany jest również jako ochrona przed rozwojem bakterii gronkowca, paciorkowca, pałeczek jelitowych oraz pałeczek okrężnicy.

Miód manuka oferuje niejedna apteka, a także sklepy zielarskie, np. ZiołaDar, który sprzedaje go w formie czystego miodu bądź kapsułek zawierających sproszkowany miód.


ZiołaDar
Wrzosowa 58
41-260 Sławków

14 wpis

15 wpis

12 wpis

4 wpisy

15 wpis

16 wpis